Train de trainer

Over de opleiding

Het Train the trainer-programma is de perfecte opleiding voor (beginnende) trainers, docenten en opleiders om hun huidige werkwijze te optimaliseren en te professionaliseren.

In deze training leer je hoe je een materie of inzicht op een boeiende en inspirerende manier overbrengt naar anderen. Deze training biedt een stevige basis om je cursus, workshop, training of opleiding effectief, nuttig, enthousiasmerend en interactief te maken. Deze 'train the trainer' helpt je te evolueren van een vakspecialist naar een succesvolle trainer.

Je oefent je presentatie- en didactische vaardigheden, leert een training opbouwen, krijgt inzicht in praktijkgerichte methodieken en leert slim omgaan met moeilijke deelnemers en situaties.

 

Veelgestelde vragen

Voor wie is de Train de Trainer opleiding bedoeld?

Voor iedereen die regelmatig kennis overdraagt aan groepen: bedrijfsinterne trainers en instructeurs, opleidingsverantwoordelijken, consultants, leerkrachten, docenten en leidinggevenden die teamtrainingen geven. Zowel beginners die net starten als ervaren trainers die hun aanpak willen aanscherpen halen waarde uit de opleiding.

Hoe lang duurt de Train de Trainer opleiding?

De opleiding duurt twee volledige dagen. De twee dagen bouwen inhoudelijk op elkaar voort: de eerste dag focust op de theoretische basis en eerste oefeningen, de tweede dag staat grotendeels in het teken van de mini-training die elke deelnemer thuis heeft voorbereid en voor de groep brengt.

Wat is de mini-training die deelnemers moeten brengen?

Als syntheseoefening brengt elke deelnemer een zelfvoorbereide mini-training van tien minuten voor de groep, vanuit zijn of haar eigen inhoudelijk vakgebied. Je ontvangt daarna constructieve feedback van de trainer en de medecursisten. Dat is de meest waardevolle en concrete leerervaring van de hele opleiding.

Is er ook een Train de Trainer opleiding beschikbaar als incompany opleiding?

Ja. Expert Academy organiseert de Train de Trainer opleiding ook op maat voor organisaties die meerdere interne trainers tegelijk willen opleiden. Dat heeft als voordeel dat de deelnemers een gedeelde aanpak en taal ontwikkelen en elkaar na de training kunnen blijven ondersteunen.

Wat is het verschil tussen deze opleiding en een presentatietraining?

Een presentatietraining focust op het houden van een overtuigende presentatie voor een publiek. De Train de Trainer opleiding gaat dieper: hoe bouw je een leertraject op, hoe stimuleer je het leerproces, hoe werk je met verschillende leerstijlen en hoe ga je om met de dynamiek van een groep in een opleidingssetting?

 
 

Programma

In de opleiding ‘Train de trainer’ komen de verschillende pijlers van een succesvolle en professionele training uitgebreid aan bod: de voorbereiding, het leerproces, didactische aanpak en je eigen stijl als trainer of docent.

Volgende onderwerpen komen aan bod:

  • Een presentatie, training of cursus voorbereiden en opbouwen vanuit je doelgroep
  • Specifieke vaardigheden, trainingstechnieken en didactische werkvormen die de effectiviteit van je trainingsstijl verhogen
  • Didactische hulpmiddelen: gebruik en misbruik
  • Logistieke omkadering: niets vergeten?
  • Hoe hou je een publiek geboeid?
  • Hoe stimuleer je interactie?
  • Hoe stimuleer je het leerproces?
  • Welke presentatietechnieken scoren vandaag beter?
  • Lichaamstaal, en de impact ervan op je presentatie of training
  • Hoe feedback geven aan deelnemers?
  • Weerstand detecteren en er positief mee omgaan
  • Een veilig leerklimaat creëren
  • Aandacht krijgen, richten en vasthouden
  • Op een structurele manier kennis delen met een groep.
  • Werken met subgroepen, duo-opdrachten en camera feedback
  • De nieuwste principes en methodes van leren en hoe je die kan toepassen in je opleidingen. 
Inclusief gratis handboek 'Train de trainer'
Inclusief gratis handboek 'Train de trainer' Ook afzonderlijk te koop als pdf download in onze e-store

Doelgroep

Deze training is bestemd voor bedrijfsinterne trainers en instructeurs, opleidingsverantwoordelijken en training managers die zelf trainingen geven, consultants of trainers verbonden aan opleidingsinstituten, leerkrachten en docenten, kortom iedereen die een materie boeiend willen overbrengen aan groepen.

Aanpak

Je gaat gedurende deze training intensief aan de slag. Dankzij een evenwichtige mix van theorie, oefeningen met video-opnames, ervaringsuitwisseling met de trainer en de andere deelnemers analyseer je je huidige aanpak en bouw je stelselmatig aan een set van tips die je trainingsstijl naar een hoger niveau tillen.

De training richt zich op de dagelijkse praktijk. Trainees en trainer wisselen ervaringen uit, reflecteren met elkaar en bespreken essentiële theoretische concepten. Als synthese oefening breng je een mini-training die je thuis hebt voorbereid(10 minuten) vanuit je eigen inhoudelijk vakgebied voor de groep.

Je ontvangt waardevolle en constructieve feedback van de trainer en de medecursisten.

 

Mogelijke trainers

Resultaten

Na deze Train de Trainer opleiding:

  • Ken je de recentste inzichten over het leerproces en hoe je die toepast in jouw trainingen
  • Bouw je een opleiding of workshop grondig op vanuit de doelgroep en de leerdoelstellingen
  • Ken je je eigen sterktes en zwaktes als trainer en weet je waar je aan moet werken
  • Beheers je concrete technieken om deelnemers geboeid te houden en interactie te stimuleren
  • Ga je effectief om met moeilijke deelnemers, uitdagende groepen en onverwachte situaties
    Heb je een mini-training gegeven voor de groep en er constructieve feedback op
  • ontvangen

Met een score van 4,55/5 is dit een van de best beoordeelde trainingen in het aanbod van Expert Academy.

Inclusief gratis handboek 'Train de trainer'
Inclusief gratis handboek 'Train de trainer' Ook afzonderlijk te koop als pdf download in onze e-store

Referenties

“Ik wou graag tips om mijn zenuwen te overwinnen tijdens een training, maar ook tips om met afleiding/interrupties om te gaan. De cursus was uitstekend! Ik heb geleerd om mijn houding te verbeteren, de ademhaling effectief te gebruiken, affirmatiever te zijn en meer bewust met het publiek om te gaan.”

Yves De Backer Nuscience Group

Inschrijven

Kies hieronder de datum en de gewenste locatie voor deze training.

Gent - Let's Meet

Koning Boudewijnstraat 18, 9000 Gent

wo 23.09.2026 (9u00 tot 17u00)wo 30.09.2026 (9u00 tot 17u00)
Nederlands

Prijs vanaf

€ 1.395,00(exclusief BTW)

Nog 3 plaatsen beschikbaar

Antwerpen - Expert Academy

Mechelsesteenweg 109, 2018 Antwerpen

di 16.02.2027 (9u00 tot 17u00)di 23.02.2027 (9u00 tot 17u00)
Nederlands

Prijs vanaf

€ 1.395,00(exclusief BTW)

Max. 8 deelnemers